Haber

Abant karla bayram etti, doğaseverlerin akınına uğradı

Abant karla bayram etti, doğaseverlerin akınına uğradı

Doğaseverler Abant’ta karın keyfini çıkardı

BOLU – Gece saatlerinde etkili olan Bolu Abant Gölü Milli Parkı, bölgeyi beyaza bürüdü. Doğaseverler kartopu oynayarak ve yürüyerek karın tadını çıkararak Abant’a akın etti.

Bolu il merkezine yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta bulunan milli parkta gece saatlerinde kar yağışı etkili oldu. Günübirlik gezi ve konaklama için Abant’a gelen doğaseverler, göl çevresinde yürüyüş yaparak ve hatıra fotoğrafı çektirerek karın keyfini çıkardı. Soğuk havaya aldırış etmeyen tatilciler de kartopu oynadı. Özellikle çocukların keyifli vakit geçirdiği görüldü.

Eşi ve oğluyla Bursa’dan Abant’a tatil için gelen Birol Hepyaşar, “Yılbaşını Uludağ’da geçirdik ama bu sene kar maalesef geç geldi. Şans eseri dün gece Bolu Abant’ta kar yağmaya başladı. Şimdi muhteşem bir manzara bizi bekliyor, tadını çıkaracağız” dedi.

Havva Hepyaşar, “Kayak yapmak için Uludağ tercih ediliyor ama Abant’ın doğal güzellikleri de özellikle kar yağdığında kendini gösteriyor. Bu sabah daha güzel bir manzaraya uyandık. Tekrar gelmeyi düşünürüz. Ben de coğrafya öğretmeniyim. Bu iklimde kar bu kadar geç yağdığı için üzgünüm ama manzara da çok güzel” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu