Haber

Ali Türkkan, 20-23 Temmuz’da Estonya’da sahne alacak

Red Bull sporcusu Ali Türkkan, Dünya Ralli Şampiyonası’nda (WRC3) bu dönem ikinci yarışına çıkıyor.

Castrol Ford Team Türkiye pilotu Ali Türkkan, yardımcı pilotu Burak Erdener ile birlikte Fiesta Rally 3 otomobiliyle Estonya Rallisi’nde podyum mücadelesi verecek.

Türkkan, bu yıl ilk kez yarıştığı WRC3’teki ilk yarışında podyuma çıkmayı başarmıştı. Türkkan ve yardımcı pilotu Burak Erdener, 1-4 Haziran tarihleri ​​arasında düzenlenen İtalya Sardinya Rallisi’nde üçüncü oldu.

“Hiçbir yarış kolay değil”

Estonya Rallisi öncesi açıklamalarda bulunan Red Bull sporcusu Ali Türkkan, şunları söyledi:

Geçen ay Dünya Ralli Şampiyonası’nı Rally Sardinia’da podyumda başlatarak çıtayı yükselttik. Bundan sonra hedefimiz hep podyumda kalmak. Ancak Sardunya’nın aksine, bir sonraki Estonya yarışı ve bir sonraki Finlandiya yarışı yabancı topraklarda yapılacak. Her iki aşamada da çok aşina olmadığımız aşamalar var. Bu yüzden takım olarak Sardinya’daki kadar hızlı olmamız kolay olmayacak. Ancak hiçbir yarışın kolay olmadığının da farkındayız. Hedefimiz her zaman podyum. Sardinya’da etap kazanamadık, çok kısa süreliğine kaçırdık. İnşallah bu yarış podyumda olur ve bu podyumu etap galibiyetleriyle süslersek şimdi ikinci yarışımızda bizim için çok güzel ve büyük bir adım olur.

kocakoyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu