Ekonomi

Fed piyasaları rahatlattı: Bu ay 50 baz puanlık faiz artırımı ihtimali ortadan kalktı mı?

Investing.com – Wall Street’te dünkü yükselişin ardından Avrupa piyasaları – dağ keçisi 35, CAC 40, DAX… – Cuma günü pozitif kalıyor.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) bazı üyelerinin açıklamaları, haftalarca süren gergin sonların sakinleşmesine yardımcı oldu.

Link Securities’in haberine göre, “Son dönemde oldukça aktif olan Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, Fed’in ay sonunda Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısında yarım puan verdi. faiz oranıFiyat artışı yapmayı düşünmemesi gerektiğini söyledi ve açıkça sadece 25 baz puanlık bir seçim yaptığını söyledi.

“Piyasanın birinci seçenek için şansı dün hala düşükken, diğer FOMC üyelerinden gelen bazı “şahin” görüşlerin ardından son günlerde arttığı doğru. Ancak, Fed’in miktarı yeniden artırma olasılığını hiç düşünmedik. İki faiz artırımı, gerekirse bir taban puandan 25 daha fazla piyasa fiyatına göre daha makul olacağından, faiz artırımı daha makul olacaktır.”

bankacıiçin (BME: BKT )’ye göre, “Fed üyeleri, birim işgücü maliyetlerinin yukarı yönlü revizyonu ve haftalık işsizlik başvurularındaki düşüşün ardından işgücü piyasasının gücüne odaklanıyor. Waller (Fed), çok fazla veri olan %5,1 / %5,4’lük bir son aralıktan bahsetti. “Güçlü kalmaya devam ederse bu aralık daha yüksek olabilir. Bostic (Fed) bu yaz gerçek artışları yumuşatmayı bekliyor.”

“Belirttiğimiz gibi, hisse senetleri bu açıklamalara çok olumlu tepki verse de, sabit getirili varlıklar aynı şeyi yapmadı ve son haftalarda olduğu gibi ‘acı çekmeye’ devam ederek, özellikle eğrinin kısa ucunda getirilerde keskin artışlara yol açtı. ,” dedi Link Menkul Kıymetler. terimini kullandı.

Haberler:  laura sanchez

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu