Teknoloji

Herkes Elon Musk’tan şikayetçi… Twitter’ın genel merkezi değişebilir!

Twitter’ın sahibi Elon Musk, Salı günü Twitter’ın merkezini San Francisco’da sonsuza kadar tutmayabileceğinin sinyalini verdi.

Wall Street Journal’ın Londra’daki CEO Konseyi Zirvesi’nde sanal olarak konuşan Musk, bir görüşmecinin şirketin Kaliforniya’da kalması gerekip gerekmediğine ilişkin sorusuna kesin olmayan bir yanıt verdi.

TWİTTER’IN OTEL ÇEVRİLMESİNE İZİN VERİLDİ

San Francisco yetkilileri geçen hafta, altı eski çalışanın Musk’ın ekibinin şirket merkezini bir “Twitter Oteli”ne çevirerek kanunları çiğnediğini iddia etmesinin ardından Twitter’ı soruşturduklarını duyurdular.

Buradaki nokta Musk, Twitter çalışanlarının yaklaşık %80’ini işten çıkardıktan sonra sosyal medya platformunda yer aldı. geç saatlere kadar çalışmak zorunda kalan çalışanlar için uyum alanları yaratmak.

San Francisco Bina Kontrol Departmanı, yeni iddialarla ilgili soruşturma yürüteceğini duyurdu.

YAPTIĞI DEĞİŞİKLİKLER TEPKİLERE YOL AÇTI

Eski Twitter çalışanları, Musk’ın ekibinin, şirketin San Francisco şehir merkezindeki 1930’lardaki Arka Deco binasında bina yönetmeliklerini ihlal eden çok sayıda değişiklik emri verdiğini iddia ediyor.

Davaya göre bu değişiklikler arasında ışıkların devre dışı bırakılması ve acil durumlarda açılmayacak kilitlerin eklenmesi yer alıyor.

Musk, 2021’de yönettiği elektrikli otomobil ve güneş paneli şirketi Tesla’nın genel merkezini Kaliforniya’dan Teksas’a taşıdı. Bu saldırı, Kaliforniya’nın Alameda İlçesi sağlık yetkilileriyle koronavirüs pandemisinin başlangıcında bir Tesla fabrikasının yeniden açılması hakkında yapılan görüşmenin ardından geldi.

KAYNAK: HABER7

haber-gaziemir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu