Haber

Metin Gürak’ın eşi Zerrin Gürak kimdir? Metin Gürak’ın çocuğu var mı, kaç tane?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılan YAŞ toplantısının kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Silahlı Kuvvetler’deki atamalara göre, Genelkurmay Başkanlığı’na 2’nci Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak atandı. Merin Gürak’ın özel hayatı merak edildi. Peki Metin Gürak’ın eşi Zerrin Gürak kimdir? Metin Gürak’ın çocuğu var mı, kaç tane?

METİN GÜRAK’IN EŞİ ZERRİN GÜRAK KİMDİR?

2 çocuğu ve 1 torunu vardır. Eşi Zerrin Gürak, pankreas tedavisi gördüğü İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde 23 Aralık 2020’de 55 yaşında hayatını kaybetti. Gölbaşı’na gömüldü.

METİN GÜRAK KİMDİR? METİN GÜRAK KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

20 Ağustos 1960 yılında Mardin’in Kızıltepe semtinde doğdu. 1981 yılında Kara Harp Okulu’ndan, 1982 yılında Topçu ve Füze Okulu’ndan mezun oldu. 1985 yılında Kara Havacılık Okulu’ndan mezun oldu ve kara pilotu oldu. 1990 yılında Kara Harp Okulu’ndan, 1996 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisi’nden mezun oldu.

Çeşitli birlik ve karargahlardaki görevlerinden sonra 49. İç Güvenlik Piyade Tugayı komutan yardımcılığı ve 1. Ordu genel sekreterliği görevlerinde bulundu. 2006 yılında tuğgeneralliğe terfi etti ve 2. Zırhlı Tugay Komutanlığına atandı. Ayrıca Tuğgeneral rütbesiyle Genelkurmay Bağlantı Daire Başkanlığı görevinde bulundu. Ergenekon, bu görevini yerine getirirken, Türk Silahlı Kuvvetleri adına Balyoz ve TSK bağlantılı diğer davalar hakkında haftalık brifingler düzenlemiştir.

Metin Gürak

2010 yılında tümgeneral rütbesine terfi etti. Bu rütbede 2010-2013 ortalarında Kara Harp Okulu, 2013-2014 ortalarında Kara Havacılık Okulu ve ortasında Kara Havacılık Komutanlığı görevlerinde bulundu. 2014-2015. 2015 yılında korgeneralliğe terfi ederek 4. Kolordu komutanlığına atandı.

METİN GÜRAK SIRALAMASI KAÇ?

Metin Gürak, 2. Ordu Komutanı’dır. Rütbesi General’dir.

taraklihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu