Haber

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Atatürk’ün Ölümünün 85. Yıldönümü Anma Mesajı Yayımladı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Atatürk’ün 20. yüzyılın en büyük devlet adamlarından biri olduğunu belirten Başkan Yalçın, mesajında ​​yoksulluğa ve sıkıntılara rağmen kurduğu devletin sonsuza kadar yaşayacağını vurgulayarak, “Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anıyoruz. Ölümünün 85’inci yılında rahmet ve minnetle anıyorum.O bir askeri deha olmasının yanı sıra 20. yüzyılın en büyük devlet adamlarından biridir.Askeri dehasını Milli Mücadele yıllarında ortaya koyan Atatürk, devlet adamlığını ve Kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ile tüm dünyaya liderlik ediyor. Kurduğu cumhuriyet, bugün dünyanın en saygın devletleri arasında yer alıyor ve 100. yılını kutluyor. “Gelecek yüzyıl ‘Türkiye Yüzyılı’ olacak. Otomotivden enerjiye, savunma sanayisinden ulaşıma kadar birçok alanda atılan adımlar ve gelişmeler bunun kanıtıdır” dedi.

Başkan Yalçın mesajını şöyle tamamladı:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85’inci yılında bir kez daha rahmetle anıyor ve sözlerimi şu kısa sözle bitiriyorum: ‘Elbette benim naçizane bedenim bir gün toprak olacaktır ama Türkiye Cumhuriyeti ayakta kalacaktır. sonsuza kadar.’ – KAYSERİ

zilehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu