Haber

Beylikdüzü Belediyesi Yüzlerce Kişiye İstihdam Sağladı

Beylikdüzü Belediyesi Meslek Merkezi (BEYKAM), işverenlerle iş arayanları buluşturarak istihdama katkı sağlamaya devam ediyor. Yıl boyunca çeşitli lokasyonlara 43.982 yönlendirme yapan BEYKAM, 711 kişinin de iş bulmasına yardımcı oldu.

İşverenlerle iş arayanları buluşturarak ilçedeki işsizliğin ortadan kaldırılmasına katkı sağlamaya devam edeceklerini söyleyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Türkiye’nin sorunu olan işsizliğe çözüm arama ve bulma çabalarımız devam ediyor. kanayan yara devam edecek.”

Beylikdüzü Belediyesi, Türkiye’nin en kıymetli sorunlarından biri olan işsizliğe çözüm bulmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Beylikdüzü Belediyesi Meslek Merkezi (BEYKAM), iş arayanlarla patronları buluşturarak istihdama katkı sağlamaktadır. Vatandaşların işlere kolay erişimini sağlamak amacıyla hem yüz yüze hem de online başvuru ve sevk süreçlerini yürüten BEYKAM, düzenlediği eğitim programlarıyla da iş arayanlara destek oluyor.

Öncelikli kadınlar ve dezavantajlı gruplar

Öncelikle kadınları ve dezavantajlı grupları destekleyen istihdam çalışmalarında, iş başvurusunda bulunan vatandaşlara kariyer seçimlerinde de yol gösteriliyor. Kadınların evde ürettikleri takıları satabilmeleri için gerekli düzenlemeler yapılıyor. Dezavantajlı kümelerin istihdama katılımını sağlamak amacıyla engelli işçi açığı olan firmaların katılımıyla görüşmeler gerçekleştirilmektedir. Özellikle engellilerin ulaşım kolaylığı sağlaması ve aday ile patron arasında hızlı iletişim kurulması amacıyla düzenlenen mülakatlarda engelli vatandaşlar istihdam edilmektedir.

“İşsizlik Türkiye’nin kanayan yarasıdır”

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, BEYKAM ile patronlarla iş arayanları buluşturarak ilçedeki işsizliğin ortadan kaldırılmasına katkı sağlamaya devam edeceklerini belirterek, “Türkiye’nin kanayan işsizliğe çözüm arama ve bulma çabamız devam ediyor. yara, devam edecek. Uzman ekiplerimiz sistemden düzenli olarak başvuru almakta ve iş arayan firmalara iletmektedir. Uygun eşleşmeler olduğunda iş arayanları firmalara götürerek çalışma ortamlarını görmelerine olanak sağlıyoruz. Ayrıca ihtiyaca göre alternatifler de sunuyoruz. Hem iş arayanlar hem de işverenler için uygun ortamı yaratmaya çalışıyoruz.”

Yüzlerce kişi işe alındı

2022 yılında yüzlerce kişiye istihdam sağlayan BEYKAM, Beylicium AVM 3. Katta yer alan ofislerinin yanı sıra muhtarlıklardaki analiz merkezlerinde, www.beykam.com web sitesinde ve portatif stantlarda çalışmalarını sürdürmektedir. kurmuştur. Yıl boyunca 43 bin 891yönetmenlik BEYKAM, 711 kişinin iş bulmasını sağladı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

karamurselajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu