Haber

DGS ek tercih ne zaman? 2023 DGS ek tercihi başladı mı?

Binlerce öğrencinin merakla beklediği Dikey Geçiş Sınavı yerleştirme sonuçları geçtiğimiz hafta açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından ek tercihlerin ne zaman başlayacağı sorusu gündeme geldi. 2023-2034 yılı için DGS ek tercih işlemlerinin ne zaman başlayacağı araştırılıyor. Ek tercihlerin başlayıp başlamayacağı ve hangi gün başlayacağı merak konusu oldu. Peki DGS ek tercih ne zaman? 2023 DGS ek tercihi başladı mı? Detaylar haberimizde…

DGS YERLEŞTİRME SONUÇLARI!

ÖSYM tarafından düzenlenen 2023 Dikey Geçiş Sınavı (2023-DGS) yerleştirme sonuçları açıklandı. Adaylar ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden sonuçlara ulaşarak kayıt işlemlerini tamamlayabiliyor. Adaylar yerleştirme sonuçlarına ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr ​​adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ulaşabilecekler.

DGS EK TERCİH NE ZAMAN?

DGS ek tercihleri ​​kayıt süreci bittikten sonra başlayacaktır. Üniversite kayıtları 14 Eylül – 20 Eylül tarihleri ​​arasında gerçekleşecek. Kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından boş kontenjanlar için ek seçim işlemleri başlayacak.

haber-elmali.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu