Haber

Hong Konglu kurtarma ekipleri Hatay’da enkaz altında kalan 3 kişiyi kurtardı

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremin ardından kurtarma çalışmalarına destek vermek için Çin’in Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nden Türkiye’ye giden arama kurtarma ekibi, enkaz altından 3 kişiyi kurtardı.

Hong Kong İtfaiye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Hatay’daki çalışmaları takviye eden grup dün akşam saatlerinde 3 kişiyi kurtardı.

Ekip lideri, İtfaiye Şef Yardımcısı Yiu Men-yeung, saat 17.00 sıralarında şehir merkezindeki apartmanın enkazında yaşam belirtileri bulunduğunu, uzun uğraşlar sonrasında 6 metrenin altındaki 3 kişiye ulaşmayı başardıklarını bildirdi. enkaz.

Kurtarma çalışmalarını büyük bir gayretle sürdürdüklerini kaydeden Yiu, “Depremden 6 gün sonra 3 kişinin hayatını kurtarabildiğimiz için mutlu ve heyecanlıyız. her şey demek.” sözlerini kullandı.

Hong Kong Şehri Arama Kurtarma Ekibi, Sağlık Bakanlığı, Emniyet Müdürlüğü ve Göçmenlik Dairesi’nden oluşan 59 kişilik ekip, 8 Şubat’ta Türkiye’ye doğru yola çıktı.

8 ton araç ve malzemeyi özel eğitimli iki arama kurtarma köpeği, enkaz kesiciler ve can dedektörleri ile afet bölgesine götüren ekip, Türkiye’deki yetkililerin yönlendirmesiyle Hatay’da arama kurtarma faaliyetlerine altlık oluşturuyor.

haber-hocalar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu