Haber

İstanbul’da köpek korkusu! 10 yaşındaki çocuğa saldırdı

Olay, Pazartesi sabahı Pendik Çınardere Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre 10 yaşındaki Demirhan Ömerdursun, okula gitmek için evinden ayrıldı. Sokaktaki küçük bebek, evlerinin karşısındaki boş arazide sokak köpeklerini kovalamaya başladı. Yüzüstü yere düşen çocuk köpeklerin saldırısına uğradı. Tesadüfen aracıyla oradan geçen bir servis şoförü Ömerdursun’u kurtardı. Sırtında, kalçasında ve baldırında yaralar bulunan çocuğun annesi Pakize Karaduman, hastaneden sağlık raporu alarak ilgili kurumlara şikayette bulundu. Öte yandan yerde bulunan sokak köpeklerinin mahalle sakinlerine saldırdığı anlar cep telefonu kamerasına kaydedildi.

“Köpekler beni yere serdi, sonra ısırmaya başladılar”

O anları anlatan 10 yaşındaki Demirhan Ömerdursun, “Önce okula gidiyordum. Giderken köpekler yalnız olduğumu gördüler. Aslında köpekleri de görmemiştim. Bana doğru koşmaya başladılar. Koşarsam daha fazla saldıracaklardı, ben de arkamı döndüm. Ve beni yere serdiler. Ondan sonra beni ısırmaya başladılar. Köpekler beni ısırırken servis geldi. Köpekler de koşmaya başladı. O hizmetçi beni evime götürdü. Evde annem babamı aradı ve hastaneye götürdü” dedi.

“Çanta olmasaydı boynu ve başı da zarar görebilirdi”

Anne Pakize Karaduman, “Oğlum okula giderken 6 köpeğin saldırısına uğradı. Sitemizin güvenliği ve oradan geçen bir servis şoförü olaya müdahale etmektedir. Aslında birkaç saniye içinde hızlılar, ancak ona rağmen yüzüstü düştüğü için çantası boynunu ve baş bölgesini koruyor. Bunun dışında vücudu tamamen darbe almış, sırtına, sırtına, bacaklarına, bileklerine kadar. Torba olmasaydı boynu ve başı da zarar görürdü. Güvenlik ya da servis şoförü müdahale etmese bile. Muhtemelen oğlumu yere sürükleyeceklerdi. Vurmak daha uzun sürerdi. Ben de okulda olduğunu düşünecektim” dedi.

dogubayazitajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu