Haber

Kaçak kazı yapanlara ceza

Osmangazi Belediyesi, hafriyat atıklarını çöplük sahası dışına döktüğü tespit edilen bir şahıs hakkında cezai işlem uyguladı. Dökülen hafriyat da alandan kaldırıldı.

Osmangazi Belediyesi kaçak kazılara çöp atarak çevreyi kirletenlere nefes aldırmıyor. Zabıta ekipleri ilçe genelinde yaptıkları kontrollerde, yasal olarak belirlenmiş çöplük alanlarının dışına malzeme, inşaat atığı, moloz veya diğer hafriyat atıklarını atan kişi veya şirketleri tespit ederek Kabahatler Kanunu’na göre cezai işlem uyguluyor. İlçe sınırları içindeki boş alanlara moloz, inşaat atığı ve çöp atan kişileri gece gündüz drone ile takip eden gruplar, Veysel Karani’deki yasak alana kaçak hafriyat malzemesi döktüğünü belirledikleri bir kişiye cezai işlem uyguladı. Mahalleli, 295 TL para cezası ile. Ekipler ayrıca dökülen hafriyatın alandan kaldırılmasını da sağladı.

İnsanlara ve çevre sağlığına tehlike oluşturan molozların dikkatsizce atılması konusunda uyarıda bulunan polis ekipleri, kurallara uymayan kişi ve işletmeler hakkında cezai işlem uygulanmaya devam edileceğini bildirdi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

cigli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu