Haber

Suriyeli olduğunu Söyleyip ‘Asgari Ücretle Ölelim’ Diyen Adamın Türk Vatandaşı Olduğu Anlaşıldı!

Medyali Tv YouTube kanalının sokak röportajında ​​Suriyeli olduğunu belirterek, “Asgari ücret ölsün. ‘Türkiye’de tek eksik şeriat’ deyip sosyal medyada infiale neden olan kişinin de kendisi olduğu ortaya çıktı. Türk vatandaşı olan Dezenformasyonla Mücadele Şube Müdürlüğü şahıs hakkında açıklama yaptı.

Medyali Tv YouTube kanalının İstanbul Mecidiyeköy’de gerçekleştirdiği sokak röportajında ​​konuşan bir adamın sözleri sosyal medyada infiale neden oldu.

Suriyeli olduğunu belirten şahıs ayda 25 bin TL kazandığını ifade etti. Ardından ‘Asgari ücretliler ölsün’ dedi. “Asgari ücrete kendilerini mahkûm etmesinler. Biraz gözlerini açsalar her türlü iş var aslında.” Sözlerini ekledi.

Üstüne bir de muhabirin ‘Vergi veriyor musun?’ ‘Ben vergi ödemiyorum’ sorusuna. diyen kişi, Türkiye’de şeriat olmadığını belirtmiş.

Tartışma yaratan röportajı buradan izleyebilirsiniz:

Bu açıklamanın ardından Dezenformasyonla Tespit Başkanlığı, Suriyeli olduğunu söyleyen kişi hakkında açıklama yaptı.

Dezenformasyonla Mücadele Başkanlığı, Suriyeli olduğunu öne sürerek “Asgari bedelle ölsün, 25 bin TL kazansın, vergi vermesin” gibi açıklamalarda bulunan kişinin açıklamaları doğru değil. Şahsın Şanlıurfa/Viranşehir nüfusuna kayıtlı Türk vatandaşı olduğu belirlendi. söz konusu.

Ayrıca Cumhurbaşkanlığı, şahısla ilgili isimli bir süreç başlatıldığını duyurdu.

Sonrasında kişinin Türk vatandaşı olup olmadığı da merak edildi.

zara-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu